Vall d’Aro 1991-1995

______________________________________________________
1991 – X TORNEIG VALL D’ARO DE FUTBOL JUVENIL

(22, 23 i 24 de juny)

Resultats: (lliga)
Aro – València, 0-8
Selecció Prov.de Girona – Barcelona, 0-2

Aro – Barcelona, 1-12
Selecció Girona – València, 3-1

Aro – Selecció Girona, 2-4
Barcelona – València, 0-3

Campió: FC BARCELONA (4 punts)
2n.: València C.F. (4 punts),  3er.: Selecció Prov. de Girona (4 p.),  4rt.: Aro C.E. (0 p.)

Millor jugador: Quique (Barça) – Màxim golejador: Jordi Cruyff (Barça)

Selecció Provincial de Girona, tercer 1991

Aro CE, quart 1991

____________________________________________________________
1992 – XI TORNEIG VALL D’ARO DE FUTBOL JUVENIL
(4, 5, 6 i 7 de juny)

Grup A:
C.A.T. – Figueres, 1-1
Figueres – Valencia, 0-4
C.A.T. – Valencia, 1-1
València: 3 punts
C.A.T.: 2 punts
Figueres: 1 punt
Grup B:
Aro – Tenerife, 1-4
Aro – Osasuna, 2-5
Tenerife – Osasuna, 0-1
Osasuna: 4 punts
Tenerife: 2 punts
Aro: 0 punts

5è/6è.: Aro – Figueres, 0-6
3er./4rt.: C.A.T. – Tenerife, 2-0
Final: València – Osasuna, 0-1

Campió: C.A. OSASUNA
2n.: València CF, 3er.: C.A.T.,  4rt.: C.D. Tenerife, 5è.: UE Figueres –  6è.: Aro CE
(* C.A.T. = Centre d’Alta Tecnificació de Catalunya)

Millor jugador: Rubén (Tenerife) – Millor jugador local: Coke
Màxim golejador: Moreno (Velència)

El capità de l’ Osasuna,
i Emili Riera, regidor de l’ajuntament de Castell-Platja d’Aro

CA Osasuna, campió 1992

Valencia CF, subcampió 1992

____________________________________________________________
1993 – XII TORNEIG VALL D’ARO DE FUTBOL JUVENIL
(19 i 20 de juny)

((Eliminatòries: 4rts. de final + semifinals + finals))

Resultats fase final:
7è/8è: Aro – Palamós, 3-2
5è/6è: Cristinenc – Vilartagues, 1-1 (penals g/ Cristinenc)
3er/4rt.: Espanyol – Vilobí, 2-1
Final: C.A.T. – Barcelona, 1-1 (penaltis g/ CAT)

Campió: C.A.T. (Centre d’Alta Tecnificació de Catalunya)
2n. FC Barcelona –  3er. RCD Espanyol – 4rt. Vilobí C.F. –  5è.: FC Cristinenc
6è. UE Vilartagues –  7è. Aro CE – 8è. Palamós CF

Millor jugador: Roger García (Barça) – Millor jugador local: Santi Tarifa
Màxim golejador: José Mª García (Espanyol) 5 gols.

C.A.T., campió 1993

 ____________________________________________________________
1994 – XIII TORNEIG VALL D’ARO DE FUTBOL JUVENIL
(4 de setembre)

TRIANGULAR:
Campió: R.C.D. ESPANYOL
2n. Vilobí CF – 3er.: Aro CE

Millor jugador: Jodar (Espanyol) – Millor jugador local: Xavi Hernández
Màxim golejador: Vila (Vilobí) i Alber (Espanyol) amb 3 gols.
______________________________
* El 1994 es va néixer el nou format del torneig: “Vall d’Aro Futbol & Vacances” amb equips de diferents categories,
i a partir d’aquest any es va fer sempre a finals de juny.
* Els anys 1994 i 1995 es va mantenir també el torneig “JUVENIL”
amb tres equips i el mes de setembre
(per tant, en aquest dos anys es varen fer dos tornejos cada any)
______________________________
1994 – TORNEIG VALL D’ARO – FUTBOL I VACANCES A PLATJA D’ARO
Classificacions finals:

JUVENILS:
Campió: U.E. VIC
2: Aro C.E.
3: Colegio Vizcaya-Sondika
4: UE Centelles
5: FC Galeote-Portugalete
6: ADC Sto.Toribio-Valladolid
CADETS:
Campió: E.F. SANT FELIU
2: UE Seva
3: Colegio Vizcaya
4: CE Sagrerenc-Barcelona
5: UE Centelles
6: Aro C.E.
INFANTILS:
Campió: E.F. LES GARRIGUES
(Les Borges Blanques)
2: Olímpic La Garriga
3: CE Sagrerenc
4: Aro C.E.
ALEVINS:
Campió: ATLÈTIC ANGLÈS
2: Aro C.E.
3: EF Les Garrigues
4: CE Sagrerenc
5: UE Centelles
6: Olímpic La Garriga

______________________________________________________
1995 –
XIV TORNEIG VALL D’ARO DE FUTBOL JUVENIL
(3 de setembre)

TRIANGULAR:
Campió: C.F. DAMM
2n. U.E. Figueres –  3er.: Aro C.E.

Millor jugador: Marquitos (Figueres) – Millor jugador local: Marc Sabater

Aquesta va ser l’última edició del “Torneig Vall d’Aro de futbol juvenil”
______________________________
1995 – TORNEIG VALL D’ARO – FUTBOL I VACANCES A PLATJA D’ARO
Classificacions finals:

JUVENILS:
Campió: COLEGIO VIZCAYA
(Sondika)
2: Aro CE
3: PB Ripoll
4: JE S.Eugènia Berga
5: EF Sant Feliu
6: US Villette d’Anthon
CADETS:
Campió: EF SANT FELIU
2: CE Alondra-Vilanova
3: San Marcelino-València
4: Aro – 5: UE Tona
6: Bosco-Horta – 7: Olímpic La Garriga
8: Sagrerenc – 9: Sporting Castelló
10: Col.Jesús Mª Josep-bcn
11: EF Les Garrigues
12: CE Sagrerenc
INFANTILS:
Campió: EF SANT FELIU
2: Aro – 3: Bisbalenc – 4: At. Anglès
5: Alondra-Vilanova
6: EF Les Garrigues
ALEVINS:
Campió: GIRONA CF
2: EF Les Garrigues
3: Alondra-Vilanova – 4: Centelles
5: EF Sant Feliu – 6: Aro CE