Torneig de Setmana Santa de Futbol a 7

1992-2008

El primer any de l’implantació del futbol-7 a Catalunya per a les categories de benjamins i prebenjamins, el 1992, l’ ARO C.E. ja va organitzar al camp de futbol de CASTELL D’ARO en primer torneig d’aquesta nova modalitat.
Es va començar dividint el camp de futbol-11 en dos camps de futbol-7, el segon any en tres camps i el tercer en quatre.

El camp de Castell d’Aro, dividit en 4 camps de futbol-7

 Més tard es va afegir un nou camp dins el recinte de l’institut Ridaura i encara després un altre camp en el mateix recinte, pel que el torneig es feia al final en SIS CAMPS tots junts (quatre dins el recinte del camp de futbol i dos al recinte de l’institut).
L’any 2003 es va posar la gespa artificial al camp de Castell d’Aro i es va continuar dividint el terreny en quatre mini camps, però, per evitar utilitzar els camps de terra de l’institut, es disputaven també alguns partits a Sant Feliu de Guíxols primer i després a Santa Cristina.
L’any 2009, ja sota l’organització d’ Arofutbol S.L. (en realitat Alfons Tauler, a qui l’Aro C.E. havia cedit l’organització dels tornejos el 2000), i després de 17 edicions a Castell-Platja d’Aro el TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7 es va traslladar al veí municipi de Calonge i Sant Antoni.

Les 17 edicions del torneig al camp de futbol de Castell d’Aro:

1ª edició 1992 (12 equips alevins + 12 benjamins)
ALEVINS – Campió: CORÇÀ – 2n: Vilartagues – 3er: Sant Feliu A
BENJAMINS – Campió: Sant Feliu – 2n: Coma Cros – 3er: Cassà
2ª edició 1993 (32 equips benjamins)
BENJAMINS – Campió: BANYOLES – 2n: Bell-lloc – 3er: Pare Coll
3ª edició 1994 (48 equips benjamins)
BENJAMINS-Campió: EF ST.FELIU – 2: PB ripoll – 3: Sàbat
4ª edició 1995 (48 equips benjamins + 6 pre-benjamins)
BENJAMINS-Campió: TONA A
– 2: Farners A – 3: PB Ripoll A
PRE-BENJAMINS-Campió: PB Ripoll – 2: Aro – 3: Sant Feliu A
5ª edició 1996 (40 equips benjamins + 14 pre-benjamins)
BENJ.-Campió: P.BONS AIRES
– 2: La Salle Figueres – 3 EF Gavà
PRE-BENJ.-Campió: PB Ripoll
– 2: Girona – 3: St.Feliu
6ª edició 1997 (37 equips benjamins + 21 pre-benjamins)
BENJ.-Campió: TORDERA A
– 2: Gramenet B – 3: EF Valls A
PRE-BENJ.-Campió: PB Ripoll
– 2: Roses – 3: Tona
7ª edició 1998 (40 equips benjamins + 20 pre-benjamins)
BENJAMINS-Campió: BELL-LLOC
– 2: PB Ripoll – 3: EF Valls
PRE-BENJ.-Campió: EF SALT
– 2: Riuprimer – 3: Sta.Eulàlia R.
8ª edició 1999 (16 equips alevins + 40 benjamins
+ 12 pre-benj.)

ALEV.-Campió: AGR.PENYES BLAUGRANES – 2: EF Valls – 3: CF Gavà
BENJ.-Campió: JUV.ESTADIO Oviedo – 2: Girona FC
– 3: CN Terrassa A
PRE-BENJ.-Campió: CN TERRASSA A – 2: EF Valls – 3: CP Bell-lloc
9ª edició 2000 (23 equips alevins + 23 benjamins
+ 16 pre-benj.)

ALEVINS
-Campió:  AEB COLLBLANC A
2: AEB Collblanc B
– 3: Juv.Estadio Oviedo A
BENJAMINS-Campió: CF BEGUR
– 2: EF Valls-Alt Camp – 3: Tona
PRE-BENJ.-Campió: CN TERRASSA A – 2: St.Feliu – 3: CF Reddis
10ª edició 2001 (17 equips alevins + 21 benjamins
+ 8 pre-benjamins)

ALEVINS-Campió: CN TERRASSA – 2: Ulldecona – 3: Palafrugell B
BENJAMINS-Campió: MANRESA – 2: Manlleu – 3: EF Valls-Alt Camp
PRE-BENJAMINS-Campió: ST. FELIU – 2: Granollers
– 3: CN Terrassa A
11ª edició 2002 (22 equips alevins + 24 benjamins
+ 16 pre-benj.)

ALEVINS-Campió: CN TERRASSA A – 2: Palafrugell – 3: Trajana B
BENJAMINS-Campió: GIRONA CF
– 2: EF Valls – 3: St.Feliu A
PRE-BENJ.-Campió: CF PERELADA – 2: PB Ripoll – 3: Ca l’Aguidó B
12ª edició 2003 (20 equips alevins + 24 benjamins
+ 16 pre-benj.)

ALEVINS-Campió: CN TERRASSA A – 2: CF Gavà B – 3: CF Gavà A
BENJAMINS-Campió: ST. FELIU – 2: CD Alzamora – 3: CN Terrassa A
PRE-BENJ.-Campió: P.BONS AIRES – 2: Tordera
– 3: CN Terrassa A
13ª edició 2004 (20 equips alevins + 26 benjamins
+ 16 pre-benj.)

ALEVINS-Campió: CN TERRASSA B – 2: CN Terrassa A – 3: UE Quart
BENJ.-Campió: UE QUART
– 2: CN Terrassa A
– 3: S.Gregorio Arrabal
PRE-B.-Campió: GIMNÀSTIC MANRESA – 2: Tona – 3: FE Palamós A
14ª edició 2005 (20 equips alevins + 26 benjamins
+ 16 pre-benj.)

ALEVINS-Campió: CD MERCANTIL – 2: CF Gandía – 3: Maurina-Egara
BENJAMINS-Campió: CN TERRASSA A – 2: Campdevànol
– 3: Cristinenc
PRE-BENJAMINS-Campió: EF SANT FELIU – 2: Vidrerenca
– 3: AE Begur
15ª edició 2006 (16 equips alevins + 28 benjamins
+ 16 pre-benj.)
ALEVINS-Campió: EF VALLS
– 2: CN Terrassa B – 3: Sentmenat
BENJAMINS-Campió: JÚPITER
– 2: CN Terrassa A – 3: St.Cugat B
PRE-BENJ.-Campió: ST.CUGAT A
– 2: CN Terrassa A – 3: S.Feliu A
16ª edició 2007 (20 equips alevins + 24 benjamins + 15 pre-benj.)
ALEVINS-Campió: EF VALLS B
– 2: EF Valls A – 3: Ter-Brugent
BENJAMINS-Campió: EF S.FELIU
– 2: EF Valls A – 3: CN Terrassa A
PRE-BENJ.-Campió: EF S.FELIU A
– 2: EF Valls – 3: CN Terrassa A

 

17ª edició 2008
(16 equips alevins + 22 equips benjamins + 16 equips pre-benjamins)

ALEVINS-Campió: E.C. GRANOLLERS – 2: EF Valls A – 3: CF Sant Cugat
BENJAMINS-Campió: EF VALLS A – 2: CE Farners – 3: EF Ter Brugent
PRE-BENJAMINS-Campió: CF SANT CUGAT A – 2: EF Sant Feliu 3: UE Tona A