Torneig de Calonge

2009 …

L’any 2009, degut a desavinences amb l’ajuntament de Castell-Platja d’Aro,
Alfons Tauler va decidir traslladar el Torneig de Setmana Santa de Futbol a 7
al veí municipi de Calonge i Sant Antoni.
L’ajuntament de Calonge va acollir molt bé el torneig i des del primer moment va estar disposat a fer-lo seu. L’alcalde va proposar de canviar-li el nom pel de Torneig de Calonge, cosa que l’organitzador va acceptar en agraïment al bon acolliment
que havia tingut a la nova seu.
El torneig es juga en els camps de futbol de Calonge, on es fa l’entrega de trofeus,
i també al camp de Sant Antoni de Calonge.
El 2014 Alfons Tauler va cedir definitivament l’organització a l’ Escola Municipal de Futbol de Calonge – Sant Antoni.
_____________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2009
18è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(12 equips alevins + 16 equips benjamins + 12 equips pre-benjamins)

ALEVINS – Campió: ESCOLA FUTBOL VALLS B
2: EF Valls A – 3: FE Palamós – 4: PB Lloret – 5: Aro CE A – 6: CD Blanes A
– 7: FC Cristinenc – 8: JE Sta.Eugènia de Berga
9: EF Arbucienca – 10: CD Blanes B – 11: EF Sant Feliu – 12: Aro CE B

BENJAMINS – Campió: E.F. GIRONÈS-SÀBAT
2: EF Valls A – 3: EF Sant Feliu A – 4: FE Palamós A – 5: UE Cassà
– 6: Fund. UE Tona A – 7: Aro CE A – 8: JE Sta.Eugènia Berga – 9: FC Cristinenc
– 10: EF Sant Feliu B – 11: CF Sant Cugat – 12: Aro CE B
13: EF Valls B – 14: FE Palamós B – 15: CF Navarcles – 16: CdE Farners

PRE-BENJAMINS – Campió: C.F. SALT
2: Fund. UE Tona A – 3: UE Porqueres – 4: JE Sta. Eugènia de Berga
– 5: FC Cristinenc – 6: EF Sant Feliu – 7: PB Sant Celoni – 8: Aro CE A – 9: UE Tona B
– 10: FE Palamós A – 11: FE Palamós B – 12: Aro CE B

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2010
19è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(10 equips alevins + 24 equips benjamins + 12 equips prebenjamins)

ALEVINS – Campió: E.F. SANT FELIU A
2: CE Cristinenc – 3: EF Sant Feliu A – 4: Fund. UE Tona – 5: EF Gironès Sàbat
– 6: Aro CE A – 7: UE Fornells – 8: JE Sta. Eugènia de Berga
– 9: Aro CE B – 10: UE Coma Cros

BENJAMINS – Campió: FUNDACIÓ U.E. TONA A
2: EF Valls – 3: CF Sant Cugat – 4: EF Sant Feliu A – 5: CdE Farners – 6: F.E. Figueres
– 7: UE Cassà –   8: EF Calonge-Sant Antoni – 9: EF Sant Feliu B – 10: EF Arbucienca A
– 11: Aro CE A – 12: EF Ripollès – 13: UE Fornells – 14: CF Navarcles – 15: CD Blanes
– 16: EF Ter Brugent – 17: UE Cassà – 18: EF Arbucienca B – 19: JE Sta Eugènia de Berga
– 20: EF Sant Feliu C – 21: CE Cristinenc – 22: Fund.UE Tona B – 23: CF Palafrugell

PRE-BENJAMINS – Campió: E.F. SANT FELIU
2: Aro CE – 3: UE Quart – 4: CF Tordera – 5: FE Palamós – 6: CD Blanes
– 7: Fund. UE Tona – 8: UE Cassà – 9: CE Cristinenc – 10: JE Sta. Eugènia de Berga
– 11: EF Calonge-Sant Antoni – 12: CF Salt

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2011
20è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(14 equips alevins + 16 equips benjamins + 12 equips pre-benjamins)

ALEVINS – Campió: C.F. SANT CUGAT ESPORT
2: AEC Manlleu – 3: Fund. UE Tona – 4: CdE Farners – 5: EF Sant Feliu B
– 6: EF Sant Feliu A – 7: UE Breda – 8: AD Guíxols – 9: EF Calonge-Sant Antoni
– 10: CE Cristinenc – 11: EF Ripollès A – 12: EF Arbucienca
13: EF Ripollès B – 13: FC Cossonay (Suissa)

BENJAMINS – Campió: E.F. RIPOLLÈS A
2: EF Gironès Sàbat A – 3: EF Gironès Sàbat B – 4: Fund. UE Tona B – 5: UE Cassà A
– 6: EF Sant Feliu A – 7: UE Fornells – 8: CE Cristinenc – 9: Fund. UE Tona A
– 10: Global Palamós – 11: UE Cassà B – 12: EF St Feliu B – 13: JE Sta. Eugènia de Berga
– 14: EF Ripollès B – 15: CE Anglès – 16: EF Calonge-Sant Antoni

PRE-BENJAMINS – Campió: A.E.C. MANLLEU
2: EF Sant Feliu A – 3: UE Quart – 4: Fund. UE Tona A – 5: EF Ripollès
– 6: JE Sta. Eugènia de Berga – 7: EF S.Feliu B – 8: Global Palamós A
– 9: EF Vidrerenca – 10: CE Anglès – 11: Fund. UE Tona B – 12: Global Palamós B

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2012
21è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(14 equips alevins + 20 equips benjamins + 12 equips prebenjamins)

ALEVINS – Campió: C.F. SANT CUGAT ESPORT “B”
2: CF Sant Cugat “C” – 3: EF Calonge-Sant Antoni – 4:EF Arbucienca – 5: EF Ripollès B
– 6: Aro CE – 7: CF St.Cugat “D” – 8: EF Ripollès A – 9: CF Global Palamós
– 10: EF Gironès Sàbat – 11: JE Sta. Eugènia de Berga
12: Vic Riuprimer Refo FC – 13: AD Guíxols – 14: AD Ca l’Aguidó

BENJAMINS – Campió: C.F. SANT CUGAT ESPORT “B”
2: CF Sant Cugat “C” – 3: FE Palamós A – 4: EF Ripollès B – 5: Fund. UE Tona
– 6: UE Cassà A- 7: EF Gironès Sàbat – 8: Aro CE – 9: AD Ca l’Aguidó – 10: FE Begur
– 11: EF Ripollès A – 12: JE Sta.Eugènia de Berga – 13: FE Palamós B
14: EF Sant Feliu A – 15: EF Sant Feliu B – 16: UE Cassà – 17: Ràcing Blanenc
– 18: EF Gironès Sàbat B – 19: AD Guíxols – 20: CF Global Palamós

PRE-BENJAMINS – Campió: C.F. SANT CUGAT ESPORT
2: CF Global Palamós – 3: FE Palamós A – 4: Ràcing Blanenc – 5: Aro CE A
– 6: EF Vidrerenca – 7: FE Palamós B – 8: EF Sant Feliu – 9: JE Sta.Eugènia de Berga
– 10: UE Quart – 11: Aro CE B – 12: CF Global Palamós B

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2013
22è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(16 equips alevins + 20 equips benjamins + 12 equips prebenjamins)

ALEVINS – Campió: F.C. SANTBOIÀ
2: CF Palautordera – 3: CF Sant Cugat – 4: Aro CE “A” – 5: UD Viladecans – 6: EF Sant Feliu – 7: EF Ripollès – 8: AD Guíxols – 9: Atlètic Sant Ponç – 10: JE Sta. Eugènia de Berga
– 11: EF Calonge-St.Antoni – 12: EF Gironès-Sàbat – 13: UE Figueres “A”
– 14: CF Global Palamós – 15: UE Figueres “B” – 16: Aro CE “B”

BENJAMINS – Campió: E.F. SANT FELIU DE GUÍXOLS
2: FE Palamós “B” – 3: EF Ripollès “A” – 4: FC Santboià – 5: Girona FC
– 6: JE Sta.Eugènia de Berga – 7: EF Ripollès “B” – 8: EF Gironès-Sàbat “A”
– 9: FE Palamós “A” – 10: Aro CE “A” – 11: FC Cristinenc “A” – 12: Atl.Sant Ponç
– 13: UE Gurb – 14: EF Gironès Sàbat B – 15: EF Vidrerenca – 16: EF Calonge-Sant Antoni
– 17: CE Cristinenc “B” – 18: Aro CE “B” – 19: CF Global Palamós – 20: AD Guíxols

PRE-BENJAMINS – Campió: GIRONA F.C.
2: EF Baix Ter – 3: Atl. Sant Ponç – 4: EF Sant Feliu – 5: JE Sta.Eugènia de Berga
– 6: CF Global Palamós “B” – 7: Aro CE – 8: CF Global Palamós “A” – 9: EF Gironès-Sàbat
– 10: CE Cristinenc – 11: AD Guíxols – 12: EF Vidrerenca

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2014
23è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(16 equips alevins + 16 equips benjamins + 8 equips prebenjamins)

ALEVINS – Campió: P.B. BARCINO
2: EF Gironès-Sàbat A – 3: EF Ripollès A – 4: CF Viladecans – 5: J.E. Sta.Eugènia de Berga
– 6: Aro C.E. A – 7: EF Sant Feliu A – 8: EF Sant Feliu B – 9: EF Gironès-Sàbat B
– 10: C.E. Cristinenc – 11: Atlètic Sant Ponç – 12: EF Ripollès B – 13: Aro C.E. B
– 14: Girona CF – 15: EF Calonge-Sant Antoni – 16: CF Global Palamós

BENJAMINS – Campió: E.F. SANT FELIU “A”
2: EMF C.P.d’Aro A – 3: EF Gironès-Sàbat A – 4: Girona FC – 5: CF Global Palamós
– 6: EF Calonge-Sant Antoni – 7: U.E. Tona – 8: U.E. Quart B – 9: JE Sta.Eugènia de Berga
– 10: UE Quart A – 11: UE Cassà – 12: Atl.Bisbalenc – 13: EF Gironès-Sàbat B
– 14: CE Cristinenc – 15: EMF C.P.d’Aro B – 16: C.d’E. Farners

PRE-BENJAMINS – Campió: E.F. RIPOLLÈS
2: E.F. Sant Feliu – 3: Atl. Bisbalenc – 4: EF Gironès-Sàbat – 5: JE Sta.Eugènia de Berga
– 6: CF Global Palamós “B” – 7: EMF C.P.d’Aro – 8: —

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2015
24è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(14 equips alevins + 16 equips benjamins + 8 equips prebenjamins)

ALEVINS – Campió: ARO C.E. “A”
2: UE Cassà – 3: CF Viladecans – 4: JE Sta.Eugènia de Berga – 5: UE Llagostera
– 6: Aro C.E. B – 7: FPCE Begur – 8: CF Palafrugell – 9: AD Guíxols – 10: EF Ripollès
– 11: Global Palamós CF – 12: EF Gironès-Sàbat – 13: EF Calonge-Sant Antoni A
– 14: EF Calonge-Sant Antoni B

BENJAMINS – Campió: UE CASSÀ “A”
2: EF Baix Ter – 3: EF Sant Feliu A – 4: CF Viladecans A – 5: UE Cassà B
6: CE Cristinenc B – 7: CdE Farners – 8: EF Calonge-Sant Antoni
(Fase de consolació):
1: EF Ripollès – 2: Vic Riuprimer FC – 3: CF Viladecans B – 4: Atl. Sant Ponç
5: JE Sta. Eugènia de Berga – 6: EF Sant Feliu B – 7: EF Sant Feliu C
– 8: CE Cristinenc A (retirat)

PRE-BENJAMINS – Campió: U.E. LLAGOSTERA
2: CE Cristinenc – 3: Vic Riuprimer FC – 4: CF Palamós
(Fase de consolació):
1: JE Sta.Eugènia de Berga – 2: EF Sant Feliu – 3: EF Baix Ter – 4: EF Calonge-St Antoni

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2016
25è TORNEIG DE SETMANA SANTA DE FUTBOL A 7
(16 equips alevins + 20 equips benjamins + 12 equips prebenjamins)

Classificació final d’ ALEVINS: Campió: UD VILADECANS
2n: CF Cerdanyola, 3er: Stars 2004, 4rt: Atl. Pals, 5è: At.Sant Ponç,
6è: UD Cassà “B”, 7è: EF Ripollès i 8è: CE Farners.
i a la fase de consolació:
1er: UD Cassà “A”, 2n: EF Calonge i Sant Antoni “A”, 3er: UE Quart, 4rt: Palamós CF
, 5è: FPCE Begur, 6è: CE St.Julià de Lòria, 7è: EF Calonge i Sant Antoni “C”
i 8è: EF Calonge i Sant Antoni “B”.

Classificació final de BENJAMINS: Campió: UD VILADECANS
2n: ACE Manlleu, 3er: Atl.Bisbalenc, 4rt: EF Sant Feliu, 5è: Atl.Pals,
6è: CF Cerdanyola, 7è: Girona FC i 8è: UE Quart.
i a la fase de consolació:
1er: Palamós CF, 2n: CF Cerdanyola, 3er: UE Llagostera, 4rt: EF Calonge i Sant Antoni,
5è: Gramenet, 6è: Ràcing Blanenc, 7è: FPCE Begur, 8è: EF Baix Ter “B”, 9è: Atl.St.Ponç,
10è: JE Sta.Eugènia de Berga, 11è: EF Baix Ter “A” i 12è: UE Llagostera.

Classificació final de PREBENJAMINS: Campió: UE QUART
2n: EF Calonge i Sant Antoni, 3er: At.Sant Ponç, 4rt: CF Palafrugell, 5è: At.Bisbalenc,
6è: CE St.Julià de Lòria, 7è: UE Llagostera i 8è: FPCE Begur.
i a la fase de consolació:
1er: UD Cassà “A”, 2n: UD Cassà “B” i 3er: UE Llagostera “B”

_________________________________________________________
TORNEIG DE CALONGE 2017 (26ena. edició)
(10 equips alevins + 16 equips benjamins + 10 equips prebenjamins)

Classificació final d’ ALEVINS: Campió: EF GIRONÈS-SÀBAT
2n: Atlètic Sant Ponç, 3er: Cristinenc, 4rt: Viladecans, 5è: Llagostera A
i a la fase de consolació:
1er: Quart, 2n: EF Calonge-Sant Antoni A, 3er: Calonge-St.Antoni B,
4rt: Llagostera B i 5è: Calonge-St Antoni C

Classificació final de BENJAMINS: Campió: UD VILADECANS,
2n: Vic Riuprimer B, 3er: Atlètic Pals, 4rt: Gironès-Sàbat, 5è: Vic Riuprimer A,
6è: Bigues i Riells, 7è: Cristinenc i 8è: Calonge-St Antoni C
i a la fase de consolació:
1er: Tona, 2n: Calonge-St Antoni A, 3er: Llagostera B, 4rt: Sant Feliu A,
5è: FC Palamós, 6è: Llagostera A, 7è: Calonge-St Antoni B i 8è: EF St Feliu B

Classificació final de PREBENJAMINS: Campió: EF BAIX TER
2n: EF St Feliu A, 3er: Palafrugell, 4rt: Cristinenc, 5è: FPCE Begur
i a la fase de consolació:
1er: RCDE ESCOLA (de Mont-ras), 2n: EF Calonge-St Antoni B, 3er: Calonge-St Ant. A,
4rt: JE Sta Eugènia de Berga i 5è: EF St Feliu B